Yükleniyor...

Oyun alanlarımız 0-3 yaş ve 3-6 yaş grupları için ayrı olarak tasarlanmıştır. Fiziksel gelişimleri ve motor becerileri farklı olan yaş gruplarını bu şekilde birbirinden ayrı tutarak her iki yaş grubu için optimum düzeyde rahat hareket edebilmeleri amaçlanmıştır. Oyun alanlarımızda seçilen oyun üniteleri pedagog ve mimar tarafından ortak bir çalışmayla DİDİGO için özel olarak tasarlanmıştır.

Çocuk gelişiminde oyun oynamanın etkisi

 

Çocukların sosyal, fiziksel ve kavramsal gelişiminde oyun oynamanın etkisi büyüktür. Oyuncakları kullanarak, diğer çocuklarla iletişime geçerek eğlence ve rekabet duygusunu öğrenirler. Oyun, aynı zamanda dünya ile ilgili temel bilgileri öğrenmenin bir yoludur. Oyun esnasında kazandıkları bilgiler ve deneyimler daha sonra okul çağında öğrenecekleri iletişim, sanat, sosyal bilimler, matematik ve fen ile ilgili tüm bilimlerin alt yapısını oluşturur.

 

Oyun alanları çocuklara problem çözme yeteneği, keşfetme, hayal gücünü geliştirme ve araçlarla oynayarak yeni oyunlar geliştirme yönünde fırsatlar sunar.

 

Bağımsız keşifle ve ancak gerektiğinde müdahale ile büyüyen çocukların yaşamlarında çok daha başarılı oldukları, kendilerine daha güvenen ve daha sosyal bireyler olarak yetiştikleri görülmektedir.

 

Çocukların aşırı korunması, gerektiğinden fazla kontrol edilmesi çocukların deneyim ve tecrübe olasılığını elinden almakta, kendi başlarına ayakta durabilmesine engel olmaktadır. Oyun alanında görevli eğitmenlerimiz çocukları takip eder ve çocuklar bir şey istediğinde, yardıma ihtiyaç duyduğunda müdahalede bulunurlar.

 

Çocukların psikolojik ve sosyal yönden gelişimlerini olumlu yönde etkilemek amacı ile gerektiğinde oyun derlemeleri ve grup oyunları ile çocuklar arasında sağlıklı iletişimi desteklerler. 

 

Görevli oyun eğitmenlerimiz çocuk gelişimi ve okul öncesi bölüm mezunlarıdır.